top of page
CHCESZ WIEDZIEĆ - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odezwiemy się!

Projekt Niezależny Dom z największym magazynem SolarEdge w Polsce.

Zaktualizowano: 28 lis 2023

Serdecznie dziękujemy Inwestorowi za wyrażone zaufanie, powierzając nam modernizację i rozbudowę tego niezwykle pięknego, ekskluzywnego domu. Nasz projekt "Niezależny Dom" opiera się na kilku kluczowych założeniach, które mają na celu maksymalizację niezależności energetycznej i zrównoważonego korzystania z odnawialnych źródeł energii.
Założenia projektu Niezależny Dom to maksymalizacja Niezależności Energetycznej poprzez:

  1. Własna Produkcja Energii Elektrycznej.

  2. Maksymalizacja Konsumpcji Z Energii Z Magazynów.

  3. Ładowanie Aut Elektrycznych Energia Słoneczna.

  4. Bezpieczeństwo energetyczne poprzez zasilanie awaryjne.

  5. Efektywne źródło ciepła.

  6. Wydajne, nowoczesne źródło chłodu.

Wdrażając powyższe rozwiązania, dążymy nie tylko do stworzenia niezależnego domu, ale także do promowania zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i możliwość uczestnictwa w tym innowacyjnym projekcie.1. Instalacja Fotowoltaiczna 32,78 kWp- Panele Risen Energy 415 WP Bifacial 79 szt

- Konstrukcja Corab PB-068

- Optymalizatory S440 Solaredge,z nowej serii, monitorujące m.in. temperaturę złącza MC4 !"Mózgiem całego systemu" jest zestaw trzech falowników SOLAREDGE SE10K-RWB48BFN4 z najnowszej, długo oczekiwanej linii Home Hub.

SolarEdge Home to inteligentny ekosystem energetyczny, odpowiedzialny za produkcję PV, magazynowanie energii, systemy zasilania awaryjnego, efektywne ładowanie aut elektrycznych.2. Magazyn energii Solar Edge o pojemności 69 kWh.

To kolejna chluba naszego wspólnego dzieła, ponieważ jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tak duży magazyn z serii SolarEdge Home Hub.

Jest to zestaw trzech zestawów baterii po 5 modułów na jeden falownik. Każdy moduł ma pojemność 4,6 kWh.

Magazyn energii po stronie DC zapewniający kompleksową wydajność systemu oraz wytwarzanie większej ilości energii możliwej do magazynowania i wykorzystywania w ramach instalacji podłączonych do sieci oraz na potrzeby zasilania awaryjnego
3. Ładowarka samochodowa EV Charger SolarEdgePrzewaga EV Charger w ekosystemie Solaredge to:

Mądrzejsze Ładowanie, systemy ładowania dostosowujące się do taryf energetycznych pozwalają na korzystanie z tańszej energii w okresach niskich stawek.

Ładowanie z Odnawialnych Źródeł, efektywne korzystanie z nadmiaru energii słonecznej pozwala na ładowanie w 100% odnawialnych źródeł, eliminując emisje związane z tradycyjnymi metodami produkcji energii,

oszczędzania dzięki zasilaniu energią słoneczną zamiast energią z sieci. Sterowanie ładowaniem w jednej aplikacji.


4. Awaryjne Zasilanie Dzięki Zintegrowanemu Rozwiązaniu SolarEdge BI-EU3P.Najnowszy system awaryjnego zasilania firmy SolarEdge automatycznie zapewnia nieprzerwane zasilanie w instalacjach domowych w przypadku przerwy w dostawie energii z sieci. System ten wyróżnia się elastycznością pod względem obciążeń, umożliwiając zasilanie awaryjne dla całego domu lub wybranych urządzeń. Doskonale integruje się z falownikiem SolarEdge Home Hub, co umożliwia kompleksową obsługę i monitorowanie zarówno wytwarzania energii słonecznej, jak i magazynowania energii.Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z procesu montażu i integracji backupu z głównym modułem całego systemu, czyli falownikiem SolarEdge Home Hub. Nasz główny elektryk, przy wsparciu specjalistów z zespołu Solaredge, pracował do późnych godzin wieczornych, aby zapewnić precyzyjną konfigurację każdego elementu. Warto dodać, że ten konkretny montaż był pierwszym tego rodzaju w Polsce, obejmującym backup Solaredge BI-EU3P
Przez połowę roku inwestor nie pobiera energii z sieci. Jednak, zważywszy na niewystarczającą ilość światła słonecznego w Polsce zimą, co utrudnia naładowanie magazynów energii, klient podjął decyzję o podpisaniu umowy z dostawcą energii na taryfę G12W. Ta oferta zapewnia tańszą energię w godzinach 22:00-06:00.

W aplikacji SolarEdge skonfigurowaliśmy harmonogram ładowania magazynów do 100% podczas tańszej taryfy, a następnie dom zużywa zgromadzoną energię własną w ciągu dnia.5. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i komfort cieplny mieszkańców, dlatego postawiliśmy na najlepsze technologie dostępne na rynku, korzystając z renomowanej marki, jaką dysponuje firma Daikin a dokładnie zaproponowaliśmy model Daikin Altherma 3 H MT EPRA o mocy 14kW.
Pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT to doskonały przykład wydajności i innowacyjności. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie HVAC opracowane specjalnie dla europejskiego klimatu. Unikalna sprężarka stworzona we współpracy z Daikin Technology and Innovation Centre w Japonii dostarcza wodę o temp. 65°C, a jej wyjątkowość polega na pierwszym wykorzystaniu czynnika R-32, co przekłada się na wyższą efektywność energetyczną i niższą emisję CO2.


Co więcej, pompa ciepła charakteryzuje się niezwykłą ciszą podczas pracy. W trybie standardowym poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej wynosi 38 dBA (w odległości 3 metrów), zbliżając się do subtelnych dźwięków natury. W trybie cichej pracy ciśnienie akustyczne jest jeszcze niższe, zaledwie 35 dBA.Jednak to nie tylko osiągi techniczne sprawiają, że pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT zasługuje na uwagę. Jej wyjątkowe wzornictwo zostało docenione dwiema prestiżowymi nagrodami, co potwierdza, że nie tylko doskonale funkcjonuje, ale również wpisuje się w elegancki design każdego pomieszczenia6. Budynek w pełni klimatyzowany eleganckimi jednostkami Daikin z serii Stylish. Zapraszam do obejrzenia galerii, gdzie jednostki z serii Stylish prezentują się niezwykle pięknie w tym nowoczesnym wnętrzu.Jednostki Sytlish nie tylko zdobyły uznanie w konkursach designu, ale również wyróżniają się najwyższą wydajnością w swojej klasie. Dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak cichy wentylator, inteligentne czujniki termiczne i precyzyjne rozkładanie temperatury w pomieszczeniu, zapewniamy wyższy poziom komfortu i efektywności energetycznej.

Czyste i zdrowe powietrze to kolejny atut tych jednostek. Dzięki zaawansowanym technologiom filtracji Daikin, usuwamy cząsteczki, alergeny i nieprzyjemne zapachy, zapewniając świeże i zdrowe powietrze dla Twojego komfortu.


Owa inwestycja nie doszłaby do skutku bez odwagi i zaangażowania inwestora, za co serdecznie dziękujemy. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że kolejni klienci dostrzegają przyszłość dla swoich domów, wprowadzając podobne systemy zarządzania energią. Obecnie pracujemy nad kolejnymi fascynującymi projektami. Jeśli interesują Was podobne rozwiązania, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży na bezpłatną konsultację.

Ul. Dąbrowskiego 529a60-451 Poznań
Zdjęcia Kajetan Łunkiwicz

61 wyświetleń0 komentarzy

Comments


CHCESZ WIEDZIEĆ - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odezwiemy się!

bottom of page