top of page
CHCESZ WIEDZIEĆ - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odezwiemy się!

Triumf Niezależnego Domu w 2023 rok, w którym zasady stały się sukcesem!

Czyli 10 przykazań na rozwój mimo kryzysu.


W minionym roku, który był pełen wyzwań dla branży odnawialnych źródeł energii, gdzie obserwowaliśmy kilkudziesięcioprocentowe  spadki obrotów na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, nasza firma stanęła przed tymi trudnościami z determinacją i odwagą. 

Niniejszym z radością ogłaszamy, że nie tylko przetrwaliśmy ten okres, ale okazał się on dla nas fantastycznym motorem do rozwoju! 

Co umożliwiło nam nie tylko przetrwanie, ale także rozwój w obliczu trudnych warunków panujących na rynku OZE…


Pkt. 1, Zaufanie Klientów


Nasz Klient to nasze najcenniejsze dobro. Najpierw walczymy aby u nas kupił, później dostarczamy wartość, której od nas oczekuje, a na końcu pielęgnujemy i troszczymy się o jego zadowolenie. Jesteśmy z nim na dobre i na złe i nigdy nie zostawimy jakiegokolwiek naszego Klienta w potrzebie. 


A dzisiaj ślemy serdeczne podziękowania dla naszych Klientów. Prawdziwych architektów naszego sukcesu! Nawet w obliczu niekorzystnej publicznej narracji dotyczącej odnawialnych źródeł energii, nasi Klienci pozostali mocno przekonani, że inwestycje w ekologiczne źródła energii to kluczowa droga do zrównoważonej przyszłości i czystego powietrza w naszej okolicy.

Dziękujemy za świadomość, że jakość, a nie najtańsza cena to klucz do wieloletniej bezawaryjnej pracy instalacji. Wasze rekomendacje są dla nas najlepszym dowodem na to, że jesteście zadowoleni z naszej pracy. Dzięki Wam utrzymujemy ciągłość zleceń, co pozwala nam kontynuować naszą misję promowania zrównoważonej przyszłości. 

Dziękujemy za Wasze zaufanie i lojalność, które są dla nas wartością bezcenną!Pkt. 2. Nasze zespoły instalacyjne


Serdeczne podziękowania dla naszych drużyn instalacyjnych, które stanowią klucz do zadowolenia Klienta, czyli fundament naszego sukcesu - patrz pkt. 1. Wasza niezawodność w radzeniu sobie z trudnościami, utrzymywanie relacji z Klientem i dbałość o wyjątkową jakość wykonania prac są dla nas bezcennym wsparciem.


Pkt. 3.  Konsekwencja w procesie sprzedaży.

Już od samego początku przyjęliśmy stanowisko przeciwników agresywnej sprzedaży, takiej jak telemarketing czy sprzedaż door-to-door, praktykowanej przez duże firmy w branży. Uznaliśmy, że tego rodzaju praktyki są nie tylko kosztowne ale również negatywnie wpływają na jakość doboru instalacji i świadomość dobrego zakupu co przekłada się na postrzeganie branży przez Klientów.

Zawsze kładziemy nacisk na edukację wszystkich Klientów w zakresie właściwego i dopasowanego do indywidualnych uwarunkowań doboru instalacji.

Największy przyrost Klientów uzyskujemy dzięki dostarczaniu wysokiej jakości usług, co generuje organiczny i stabilny wzrost. Dodatkowo wspomagamy się relatywnie tanimi sposobami promocji naszej firmy w socialmediach. Dzięki temu ograniczamy koszty pozyskania Klienta i umożliwiamy utrzymanie konkurencyjnych cen, jednocześnie oferując wyższą jakość usług.

Pkt. 4. Inżynieria jest w naszym DNA


Wywodzimy się z firmy projektowej, gdzie rozwiązywaliśmy zaawansowane zagadki inżynieryjne dla kompletnie różnych budynków np. fabryki ceramiki, fabryki komponentów do samochodów, galerii handlowych, lotnisk itp. To wymagało ciągłej edukacji i spełnienia różnorakich wytycznych technologicznych.


Branża OZE to obszar pełen szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii oraz częstych zmian przepisów, rozliczeń i dotacji. W takim ekosystemie konieczne jest bycie dynamicznym i otwartym na zmiany.


Nasze DNA pomogło nam sprawnie dostosować się do zmian przepisów i sytuacji na rynku. Wprowadzenie magazynów energii przekształciło instalacje fotowoltaiczne w zaawansowane systemy zarządzania energią w domu, co stanowiło wyzwanie dla branży, jednak nasz zespół sprawnie dostosował się do tych zmian, którym wielu nie podołało.


Cieszymy się, że jako lokalna firma działająca jedynie w wielkopolsce zdołaliśmy osiągnąć miejsce na podium w sprzedaży i instalacji magazynów energii w całej Polsce od firmy Corab S.A., naszego wieloletniego partnera. 

Ponadto zainstalowaliśmy jako pierwsi największy magazyn firmy SolarEgde w Polsce. 

To tylko drobny przykład naszych osiągnięć, a w kolejnych artykułach szczegółowo opowiemy o dwóch spektakularnych innowacyjnych inwestycjach na skalę kraju, które zostały w całości zaprojektowane w naszym biurze projektowym.


Pkt. 5: Oferta na dziś i jutro…

Inteligentne zarządzanie energią w każdym domu.

W erze nowoczesnych oczekiwań, “Niezależny Dom” to inteligentne zarządzanie energią. Każdy dom jest wyjątkowy i wymaga indywidualnego podejścia do efektywnego zarządzania energią. Oprócz ogrzewania, klienci oczekują efektywnego chłodzenia, dostarczania czystego i świeżego powietrza, a także taniego ładowania samochodu elektrycznego. Jednocześnie, chcą sami generować energię do zasilania tych urządzeń.

Dlatego nasza oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania, takie jak instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii, zróżnicowane modele pomp ciepła, systemy klimatyzacji, rekuperacji, panele solarne, oraz ładowarki samochodowe. Co istotne, potrafimy inteligentnie zarządzać tymi elementami, co umożliwia efektywne dystrybuowanie energii, zapewniając optymalne funkcjonowanie każdego domu.


Pkt. 6. Stali i zaufani dostawcy.

Dziękujemy za wsparcie naszych Partnerów!

Od początku wybraliśmy renomowane marki Daikin i Corab jako naszych głównych partnerów w dziedzinie pomp ciepła i fotowoltaiki. Nasz świadomy wybór obejmował światowego lidera - Daikin oraz europejskiego eksperta - Corab S.A., w przekonaniu, że ta decyzja przyczyni się do naszego stabilnego rozwoju na najwyższym poziomie. Nasze wybory nie ograniczały się jedynie do kwestii cen. Zależało nam na współpracy z Klientami, którzy cenią jakość ponad wszystko. 

W 2021 roku, we współpracy z Daikin, otworzyliśmy Salon Partnerski - doskonałe miejsce dla Klientów do zapoznania się z naszą ofertą przed montażem. Ta inicjatywa nie tylko umożliwia pełne zrozumienie dostępnych rozwiązań, lecz także podnosi świadomość i wspiera Klientów w dokonywaniu najlepszych wyborów. Dziękujemy naszym zaufanym partnerom za wspólną drogę i nieustanne wsparcie.Pkt. 7. Firma lokalna.

Wierzymy, że klucz do zapewnienia Klientom najwyższej jakości usług to bliskość do Klienta. Z naszego doświadczenia wynika, że instalacje powinny być wykonywane na tyle blisko siedziby, aby nasi instalatorzy mogli codziennie wracać do domu po pracy. To może brzmieć naiwnie, ale to sprawdzone podejście. Każda instalacja jest unikalna, a mimo naszych starań, trudno przewidzieć dokładny czas wykonania, który zapewni rzetelność i zgodność z zasadami montażu. W sytuacjach, gdy ekipa nie jest w stanie zakończyć instalacji w danym dniu, elastycznie planujemy pracę na kolejny dzień, co nie stanowi problemu z uwagi na bliskość bazy. Kładziemy nacisk na zdrowy balans między pracą a życiem prywatnym pracowników, bo wg nas poukładane życie rodzinne stabilizuje na wysokim poziomie jakość i zadowolenie z pracy. 

Ponadto, mała odległość do Klienta pozwala nam natychmiast reagować na ewentualne pytania i potrzeby w trakcie i po zakończeniu instalacji. Jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych Klientów.


Pkt. 8. Obsługa posprzedażowy

Obsługa posprzedażowy to dla nas priorytet.  

Pragniemy podnieść go na wyższy poziom, oferując Klientom nie tylko kompleksową pomoc w pozyskiwaniu dotacji i zgłaszaniu formalności do operatora, ale również wsparcie w nauce korzystania z systemu. Jesteśmy zawsze dostępni, gotowi pomóc w trakcie użytkowania, co przekłada się na satysfakcję Klienta.

Nasz zespół angażuje się w proces nauki, przeprowadzając liczne rozmowy z Klientami po zakończeniu roku pracy instalacji. Dzięki temu nie tylko udoskonalamy nasze podejście, ale również wdrażamy poprawki, by zapewnić optymalne funkcjonowanie systemu. Ulepszanie instalacji to nie tylko nasza praca, lecz również pasja, co sprawia nam ogromną przyjemność. 

Wierzymy, że troska o Klienta po zakończeniu transakcji to klucz do długotrwałych i satysfakcjonujących relacji biznesowych.


Pkt. 9. Odpowiedzialne prowadzenie finansów

Analizując spadek rynku OZE dostrzegliśmy, że głównym problemem była powtarzalna praktyka biznesowa. Większość liczących się firm działalność opierali na masowej sprzedaży na skalę ogólnopolską, z dziesiątkami handlowców i flotami leasingowymi, gdzie duże obroty były kluczowe dla zapewnienia ciągłości działalności. Prowadziło to do sytuacji, w której firmy w obliczu spowolnienia, drastycznie obniżyły ceny instalacji, aby mieć gotówkę na wypłaty i leasingi licząc, że problemy są tylko chwilowe. To w konsekwencji doprowadziło do bankructw, pozostawiając Klientów z utraconymi inwestycjami, często po wpłaceniu zaliczki, gdy firma nagle znikała.

My wybraliśmy własną drogę, rozwijamy się stabilnie dzięki zyskom ze zleceń od naszych Klientów. Konsekwentnie współpracujemy z tymi samymi dostawcami, regularnie dbając o terminowe płatności, co przyczynia się do utrzymania stabilności naszej firmy. Kładziemy nacisk na trwałe relacje biznesowe i odpowiedzialne zarządzanie finansami. Nasze podejście, mimo że nie zawsze popularne, zyskuje dziś szczególne uznanie w oczach naszych Partnerów.


10. Wyznaczamy własne drogi.

Od samego początku naszej firmy kierowaliśmy się przekonaniem, że klucz do sukcesu leży w konsekwentnym podążaniu własną drogą. Nie ulegamy presji rynku ani modzie, lecz kierujemy się naszymi własnymi wartościami i zasadami, zgodnie z mottem naszej firmy: "róbmy swoje". Patrząc wstecz na te ostatnie pięć lat, pełne wyzwań i sukcesów, z dumą stwierdzamy, że to podejście okazało się słuszne.


Na zakończenie roku 2023, czujemy się nie tylko dumni z dotychczasowych osiągnięć, ale również szczęśliwi z zaufania, jakim obdarzyli nas nasi Klienci. To dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy.

Jesteśmy gotowi na kolejne lata wyzwań, nieustannie kierując się zasadą "róbmy swoje", wierząc, że to właśnie droga nieustępliwości i konsekwencji prowadzi do długotrwałego sukcesu. 

Dziękujemy za te pięć lat i za każdy kolejny dzień, który możemy spędzić jako Wasz partner!41 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


CHCESZ WIEDZIEĆ - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Odezwiemy się!

bottom of page